- Aidat ve bağışlarınızı .......... Şubesi, Şube Kodu:246, Hesap No: .... nolu hesaba yatırabilirsiniz.
Duyurular

WEB SİTEMİZ EN GÜNCEL HALİYLE YAYIN HAYATINA BAŞLAMIŞTIR...


Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Isparta Hava Durumu
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,4544   5,4643
EURO 6,1905   6,2016
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 18
Dün: 57
Toplam: 22917
DÜNYA DOWN SENDROMLULAR GÜNÜ MESAJI
 
 

Bugün Dünya Down Sendromu günü. Hepimizin bildiği gibi Down Sendromu olarak nitelendirilen genetik farklılık canlılarda bulunan 21. sıradaki kromozomun 3 tane oluşundan geliyor. Bu nedenle her yıl üçüncü ayın yirmi birinci günü, Down Sendromuna dikkat çekiyor, Down Sendromlu bireylerimizin hayatlarına destek olmak için bir nebze olsun farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.

Kıymetli Sütçülerliler, Down Sendromu bilindiğinin aksine bir hastalık değildir, bu nedenle tıbbi bir müdahale ile çözümlenmesi beklenemez. Down bir genetik farklılıktır ve bilinmelidir ki pratik, eğitim ve öğrenilen becerilerin tekrarı Down Sendromlu bireylerimizin hayatlarını kolaylaştıran en önemli unsurlar arasında yer alır. Bizlere düşen görev ise her şeyden önce, Down Sendromlu bireylerimiz için sosyalleşebilecekleri bir alan yaratmak, onları hayatın içine katmak ve özgür yaşamlarına destek olmaktır. Bunun için de gerekli olan bilincin öncelikle ailede ve sonrasında sosyal hayattaki katılımcılarda şekillenmesi gereklidir.

Down, mutlu bir farklılıktır. Bu nedenle kendi içinde var olan bu mutluluğun biz sıradan insanlar için örnek olması gerektiğini düşünüyor; bu vesile ile tüm Down Sendromlu bireylerimizin Dünya Down Sendromu gününü en içten dileklerimle kutluyor ve hepsini sevgi ile kucaklıyorum.


21.03.2018 Okunma Sayısı: 318

 


Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Günlük Gazeteler