- Aidat ve bağışlarınızı .......... Şubesi, Şube Kodu:246, Hesap No: .... nolu hesaba yatırabilirsiniz.
Duyurular

WEB SİTEMİZ EN GÜNCEL HALİYLE YAYIN HAYATINA BAŞLAMIŞTIR...


Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Isparta Hava Durumu
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,8253   5,8358
EURO 6,5519   6,5637
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 5
Dün: 32
Toplam: 24170
10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI
 
 

Engellilik doğuştan ya da sonradan kaza veya bir hastalık sonucu bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yetilerini belirli derecelerde ya da tamamen kaybetmiş ve bu sebeple normal yaşamın getirdiği standartlara uyamama durumudur. Her yıl 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü olarak kutlanırken ülkemizde de 10-16 Mayıs haftası Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta kapsamında çeşitli kutlamalar yapılırken, seminerler düzenlenir ve bireyler engellilik hakkında bilgilendirilir. Engellilerin eğitimi ve topluma adaptasyonları ile ilgili çeşitli bilgilendirmeler de yapılır.

Bugün sağlıklısın, peki yarın?

Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insan aslında bir engelli adayıdır. Bugün sağlıklı bir şekilde yaşamımızı devam ettirirken, biranda hayatımızın değişebileceğinin, bir kaza ya da hastalık sonucu bizlerin de sakat kalıp engelli olabileceğinin bilincinde olmalıyız. Böylelikle etrafımızda olan engelli her bir adayın farkında olabilir, onlara karşı daha saygılı, anlayışlı ve merhametli olabiliriz.

Çoğu engelli birey mutlaka özel bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Engelli olarak yaşamını devam ettirmek sadece engelli birey için değil aynı zamanda onun bakımını sağlayan aile bireyleri ve yakınları için de oldukça zorlu bir süreçtir. Her iki tarafında fiziksel bakım ve desteğin yanı sıra mutlaka ruhsal ve psikolojik olarakta destek almaları gerekmektedir. 

Engelli bireylerin sosyal hayat içerisindeki adaptasyonlarını kolaylaştırmak, onlara sosyal anlamda beceri kazandırmak ve her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilmek oldukça önemlidir. Bu noktada ise, engelli aileleri ve yakınları olarak sizlerin en kıymetlisi olan engelli yakınlarınız için profesyonel bakıma ihtiyaç duyarsanız hasta bakımı personellerini ve profesyonel hemşireleri sizler için Kalite İnsan Kaynakları olarak bulmaya hazırız. Bizler sevgisizliğin en büyük engel olduğunun bilincindeyiz! Bu yüzden en iyisini biz buluruz, güven ve sevgi ile..

Psk. Merve KUŞCU


10.05.2018 Okunma Sayısı: 678

 


Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Günlük Gazeteler